Ukrayna misafirperver ve güzel bir ülke olup Avrupa eğitim sistemine sahip olmaktadır. Ukrayna üniversitelerinde bugün dünyanın 152 ülkesinden gelen 63 binden fazla öğrenci eğitim görmektedir. Her yıl öğrencilerin sayısı artmaktadır.

Ukrayna yüksek eğitim sisteminde çeşitli dallarda yüksek ihtisaslı uzmanları hazırlayan kolejler, enstitüler, üniversiteler, akademiler dahil olmak üzere farklı akreditasyon seviyesine sahip olan eğitim kurumları çalışmaktadır. Yabancı öğrenciler hem teorik anlamda hem de pratik uygulamalı eğitim alırlar.

Öğretmenlerin yüksek kalifiyeli olmaları, eğitim sürecine ve genel olarak eğitim sistemine yeni teknolojilerin geliştirilip
uygulanması sayesine Ukrayna yüksek eğitim kurumları vatanın prestijini yükseltebilen profesyonelleri hazırlar.

Ukrayna Üniversiteleri taban puanları yoktur. Lise veya Meslek Lisesi diploması olanlar Ukrayna Üniversitelerinde eğitim alabilirler. Ukrayna üniversitelerinden kabul belgesi almak diğer Avrupa ülkelerine göre daha kolaydır.

UKRAYNA EĞİTİM SİSTEMİNİ SEÇMEK İÇİN 10 NEDEN:

 1. Ukrayna’ya gelmek için esnek şartlar ve yüksek eğitim kurumuna kayıt yaptırmak için ekibimiz sayesinde zorlanmadan en doğru şekilde kaydınız tamamlanmaktadır. Diğer ülkelerden gelen öğrenciler için vize desteği verilir. Ukrayna yüksek eğitim kurumuna kayıt yaptırmak için herhangi bir sınava girmeden mülakatsız kayıt olunabilmektedir.
 2. Hoşgörülü toplum. Ukrayna’da ırklar arası anlaşmazlık, dini baskı ve etnik çatışmalar yoktur. Ukraynalılar yabancılara hoşgörülü davranıp dünyanın en misafirperver milliyeti olarak sayılır.
 3. Ukrayna eğitimde diğer ülkelere göre en ekonomik ülkedir. Ukrayna’da eğitim fiyatları, BDT ve Avrupa ülkelerinde, Kuzey Amerika’da eğitim fiyatlara kıyasla daha düşüktür.
 4. Ukrayna yüksek eğitim kurumları, yabancı öğrencilere devlet yurtlarında yer sağlamaktadır. Yurt fiyatları da oldukça ekonomiktir.
 5. Ukrayna üniversitelerinden alacağınız eğitim Avrupa seviyesindedir. Ukrayna üniversiteleri tüm dünyada tanınan yüksek eğitim kurumlarıdır. 2005 yılından beri Ukrayna Bolonya sistemine girmiş olup Avrupa’nın diğer 46 ülkesi ile birlikte standart eğitim sistemine sahip olduğundan dolayı eğitim sonrası alacağınız mavi diplomalarınız hem Avrupa ülkelerinde hem de Türkiye’de kullanabilirsiniz. YÖK bazı bölümler için direk sınavsız denklik vermektedir. Detaylı bilgi için +90 507 990 06 78 WhatsApp hattından detaylı bilgi alabilirsiniz.
 6. Ukrayna’da yabancılar için lisans, yüksek lisans, master eğitim dereceleri dahil olmak üzere farklı eğitim şekilleri vardır. Eğitim uzaktan ve açık olarak da görülebilir. Öğrenim dili, seçeneğe göre Rusça veya İngilizce olabilir.
 7. Yüksek eğitim kurumlarının çoğu, yabancı öğrenciler için Rusça ve İngilizce hazırlık programlarını düzenlerler. Yüksek eğitim kurumunda hazırlık sınıfı eğitim süresi 6 aydan 10
  aya kadar sürmektedir.
 8. Ukrayna yüksek eğitim kurumlarında tıp, hukuk, ekonomi, mühendislik, teknik, hümaniter dallar dahil olmak üzere çeşitli dallarda uzmanlık kazanılabilir.
 9. Ukrayna, Avrupa’da yüksek eğitim kurumlarını tanıyan Lahey ve Lisbon anlaşmasında yer almaktadır. Ukrayna üniversiteleri dünyanın tüm ülkeleri tarafından tanınır. Diploma denkliği alabilmek için ilk önce üniversitelerin tanınır olması gerekmektedir.
 10. Ukrayna Avrupa yaşam seviyesinde mükemmel bir ülkedir. Dağlar, nehirler, göller, denizler, sağlıklı ve aktif yaşam için sade doğa. Tarihi meşhur yerler, müzeler, tiyatrolar, spor çeşitleri, aktif dinlenme vb her şey Ukrayna’da bulunabilir!

Ukrayna’da eğitim hakkında ek bilgileri almak isterseniz, bizimle sizin için uygun herhangi yöntemle iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp : + (90) 507 990 06 78

Viber : + (380) 66 590 73 25